Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Został zatrzymany, gdy opalał się na plaży

Data publikacji 22.08.2016

O tym, że policjanci czujni są również po służbie przekonał się 21-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna miał do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności za rozbój, w związku z czym poszukiwany był listem gończym. Został zatrzymany przez funkcjonariusza wydziału kryminalnego, który w czasie wolnym odpoczywał na plaży.

Wczoraj (21 sierpnia 2016 r.) kilka minut po godzinie 13.00 na plaży miejskiej w Olsztynie policjant  Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w czasie wolnym od służby zauważył 21-latka poszukiwanego listem gończym. Funkcjonariusz z racji wykonywanego zawodu wiedział, że 21-latek ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż ma do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności za rozbój.

Policjant długo się nie zastanawiał i zatrzymał poszukiwanego, zadzwonił pod numer 997 i wezwał na plażę patrol policji. Poszukiwany 21-latek był zaskoczony, bo nie spodziewał się, że ktoś zatrzyma go w trakcie opalania się na plaży. Mężczyzna zostanie odkonwojowany do najbliższego zakładu karnego.

Przypomnijmy, że ten sam policjant w ubiegłym tygodniu również w czasie wolnym od służby jadąc na rowerze rozpoznał na ulicy poszukiwanego 40-latka. Także wówczas nie zawahał się i zatrzymał mężczyznę, po czym przekazał go funkcjonariuszom z patrolu.

(KWP Olsztyn /dk)

Powrót na górę strony