Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant zareagował po służbie i pomógł zatrzymać złodzieja

Data publikacji 22.08.2016

Dzielnicowy z cieszyńskiej komendy, w czasie wolnym od służby zareagował na widok dwóch młodych mężczyzn, którzy wybiegli ze sklepu ze skradzionym łupem. Rabusie ukradli siedem butelek alkoholu o wartości kilkuset złotych. Dzięki szybkiej reakcji złodzieje zostali zatrzymani. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Bielska-Białej. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w piątek późnym popołudniem. Policjant, który na co dzień pracuje jako dzielnicowy w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie, interweniował w czasie wolnym od służby widząc kradzież sklepową.

Młodszy aspirant Łukasz Kopiec był świadkiem sytuacji, w której młodzi mężczyźni wybiegali ze sklepu z wózkiem pełnym zakupów. Rabusie ominęli kasę, nie płacąc rachunku za zakupione artykuły. Policjant natychmiast zareagował i wybiegł za nimi. Złodzieje na jego widok porzucili skradziony łup i uciekli w kierunku pobliskiego osiedla. Po chwili na miejsce zdarzenia nadjechał umundurowany patrol i wspólnie ze swoim kolegą nie będącym na służbie zatrzymali sprawców w pobliskim budynku.

Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Bielska-Białej w wieku 17 i 20 lat. Przyznali się do kradzieży siedmiu butelek alkoholu o wartości 600 złotych. Teraz o losie dwóch bielszczan zadecyduje prokurator i sąd.

(KWP Katowice / zw)
 

Powrót na górę strony