Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymują pijanych kierowców

Data publikacji 23.08.2016

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Oławie w czasie wolnym zauważył, jak kierowca samochodu osobowego, który chwilę wcześniej spowodował kolizję drogową, próbuje oddalić się z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna ma 2,25 promila alkoholu w organizmie. W Bydgoszczy policjant wracający ze służby do domu, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 50-latek swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Podobna sytuacja miała miejsce w Świnoujściu gdzie auto prowadziła 21-latka, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Tu też zareagował policjant będący w czasie wolnym od służby. Teraz kierowcy za jazdę po pijanemu odpowiedzą przed sądem.

Cała sytuacja miała miejsce późnym wieczorem w Oławie. Policjant spacerując z psem zauważył, jak na ul. Baczyńskiego dwie młode osoby próbują zatrzymać kierowcę auta, który zachowywał się wobec nich agresywnie i próbował odjechać. Policjant zareagował natychmiast, obezwładnił mężczyznę i wyjął kluczyki ze stacyjki auta. Po chwili na miejsce przyjechał patrol policji wezwany przez osobę pokrzywdzoną, który zatrzymał mężczyznę. 

Okazało się, że 28-letni mieszkaniec Oławy miał w organizmie 2,25 promila, a także nie posiadał prawa jazdy, które zostało mu zatrzymane za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu.

Dzięki szybkiej reakcji policjanta udało się zapobiec kolejnym zdarzeniom, do których mogło dojść, gdyby mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia.

...

Do zdarzenia doszło wczoraj (22.08.) popołudniu, wracający po służbie do domu funkcjonariusz zauważył, jak kierujący citroenem jedzie całą szerokością jezdni. Styl jazdy kierowcy wyraźnie wskazywał, że może znajdować się on pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie policjant wyprzedził pojazd wykonujący niebezpieczne manewry i zajechał drogę mężczyźnie, zmuszając go do zatrzymania się. Już po chwili zabrał mu też kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę.
Wezwany na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 50-letni mieszkaniec aleksandrowskiego, kierował samochodem, mając ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, odpowie także przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu.

...

W poniedziałek po godzinie 1:00 w nocy znajdujący się w czasie wolnym od służby funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zwrócił uwagę na” dziwnie” jadący pojazd marki Nissan. Kierująca osobówką, jadąc ulicą Legionów, gwałtownie skręciła na parking, gdzie wykonywała niebezpieczne manewry skrętu, wprowadzając pojazd w poślizg. Funkcjonariusz nabrał podejrzenia, iż samochodem może kierować osoba pod wpływem alkoholu bądź innego środka. Policjant podjął szybką decyzję i uniemożliwił jej dalszą jazdę.

Funkcjonariusz zatrzymał nissana i o zdarzeniu powiadomił dyżurnego jednostki Policji. Na miejsce niezwłocznie przyjechał patrol, który skontrolował wskazany pojazd. Za kierownicą siedziała młoda kobieta, a obok niej koleżanka. Badanie alkomatem kierującej nissanem wykazało, że 21-latka miała w organizmie nieco ponad promil alkoholu. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy.
W związku z popełnieniem przestępstwa świnoujścianka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie.

Wczoraj 21-latka usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznała. Po porozumieniu z prokuratorem kobieta wnioskowała o karę dla siebie 4 lat zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, 6 miesięcy ograniczenia wolności oraz karę finansową w wysokości 5.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Sprawa trafi teraz do sądu, który zdecyduje o wysokości kary.

Wyciągnięte zostały też konsekwencje w stosunku do koleżanki, która udostępniła pojazd nietrzeźwej rówieśniczce. Za to wykroczenie 21-latkę ukarano 500-złotowym mandatem.

(KWP we Wrocławiu / KWP w Bydgoszczy / KWP Szczecin / pz)

Powrót na górę strony