Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali opiekunkę podejrzaną o uprowadzenie 4-miesięcznej dziewczynki

Data publikacji 23.08.2016

Elbląscy i świętokrzyscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o uprowadzenie 4-miesięcznej dziewczynki. Dziecko całe i zdrowe jest już pod opieką lekarzy. 32-letnia opiekunka miała zajmować się dzieckiem koleżanki. Wywiozła dziewczynkę z Elbląga, aż pod Kielce. Z ustaleń policjantów wynika, że chciała uprowadzić dziecko za granicę. Kobiecie grozi kara do 3 lat więzienia.

W minioną niedzielę (21 sierpnia) elbląscy policjanci przyjęli zgłoszenie od młodej kobiety, która poinformowała o uprowadzeniu jej 4-miesięcznej córki. Dzieckiem miała zajmować się opiekunka.

Policjanci natychmiast podjęli działania, aby jak najszybciej ustalić miejsce przebywania dziecka. Funkcjonariusze zbierali i na bieżąco weryfikowali informacje dotyczące okoliczności samego zdarzenia, jak i 32-letniej opiekunki. Kryminalni prowadzili także zakrojone na szeroką skalę działania operacyjne. Podjęte czynności pozwoliły na błyskawiczne ustalenie miejsca przebywania kobiety.
Jak się okazało, dziewczynka została przez nią wywieziona do niewielkiej miejscowości pod Kielcami. Tam elbląscy i świętokrzyscy policjanci odnaleźli 4-miesięczną dziewczynkę. W ich ręce trafiła także 32-letnia opiekunka. Dziecko zostało przewiezione do szpitala i przeszło badania. Życiu i zdrowiu malucha nie zagraża już niebezpieczeństwo. Śledczy ustalili, że dziewczynka miała zostać wywieziona do Niemiec.
32-latce grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / pz)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.08 MB)

Powrót na górę strony