Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali 4 skradzione samochody - złodziej zatrzymany

Data publikacji 24.08.2016

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, ustalonemu i zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzanemu o kradzieże samochodów. Funkcjonariusze na chwilę obecną udowodnili zatrzymanemu kradzież co najmniej 4 aut, zaparkowanych na ulicach miasta. Odzyskane przez policjantów samochody już wróciły do właścicieli. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże samochodów. Podejrzany, to 38-letni mieszkaniec tego miasta.

Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących nad tą sprawą, poczynionych na podstawie prowadzonych czynności i zebranego materiału, podejrzany ma na swoim koncie co najmniej cztery kradzieże aut, których dopuścił się na terenie Jeleniej Góry, w okresie od czerwca do sierpnia br.

Mężczyzna wybierał samochody zaparkowane na ulicach miasta. W wyniku dalszych działań policjanci ustalili miejsca, w których odnaleźli i zabezpieczyli skradzione auta. Odzyskane samochody już wróciły do właścicieli, a funkcjonariusze sprawdzają dalej wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu, w tym czy zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze inne czyny przeciwko mieniu.

Za włamania do samochodów i ich kradzieże, podejrzanemu może teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / pz)

Powrót na górę strony
Polska Policja