Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł pieniądze, bo miał długi - zatrzymał go policjant po służbie

Data publikacji 24.08.2016

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież gotówki z biura jednej z kieleckich firm. Za ten czyn ustawodawca przewidział karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13:00 na kieleckim osiedlu Sieje. W biurze jednej z firm pojawił się mężczyzna, który korzystając z okazji, że pracownik firmy obsługiwał klienta niezauważony wszedł na zaplecze i postanowił rozejrzeć się po pomieszczeniu. W trakcie przeglądania biura natrafił na kasetkę z pieniędzmi i zabrał z niej 3100 złotych. Natychmiast po zdarzeniu złodziej wyszedł z budynku i oddalił się w nieznanym kierunku.

Tuż po zuchwałej kradzieży kieleccy policjanci zostali poinformowani o zaistniałym zdarzeniu przez pracownika, który zauważył brak gotówki. Natychmiast informacja trafiła do patroli na terenie miasta wraz ze szczegółowym opisem ewentualnego sprawcy kradzieży.  Około godziny 16:00, będący po służbie policjant Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy, wracał do domu jedną z ulic w centrum miasta. W pewnym momencie zauważył mężczyznę odpowiadającego dokładnemu opisowi sprawcy kradzieży, która miał miejsce trzy godziny wcześniej.

Funkcjonariusz natychmiast poinformował telefonicznie o fakcie przełożonego, cały czas obserwując podejrzewanego mężczyznę. W trakcie oczekiwania na patrol, obserwowany mężczyzna udał się w kierunku bramy do jednej z kamienic w centrum miasta. Aby nie stracić z oczu podejrzewanego, funkcjonariusz zatrzymał 32-latka i oddał go w ręce kolegów, którzy przejęli mężczyznę. W trakcie czynności z całej skradzionej kwoty policjanci odzyskali ponad 700 złotych, ponieważ resztę pieniędzy 32-latek wydał na zakupy i przeznaczył na spłatę długów.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za przestępstwo o które jest podejrzany grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / ms)

Powrót na górę strony