Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o brutalną napaść

Data publikacji 25.08.2016

Dzisiaj rano kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę widocznego na nagraniu z monitoringu, które policjanci udostępnili wczoraj w związku z rozbojem. 39-letni mężczyzna ukrywał się w małej miejscowości w pobliżu Gdańska. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom Policji mężczyzna został zatrzymany. Sprawcy za napad na kobietę grozi nawet do 12 lat więzienia.

Wczoraj ok. godz. 7.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło na ul. Świętojańskiej. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że mężczyzna zaatakował kobietę idącą ulicą. Sprawca założył pokrzywdzonej worek na głowę, przewrócił i uderzał po głowie. Na koniec zabrał kobiecie torebkę i uciekł.

Na podstawie opublikowanego nagrania z monitoringu policjanci otrzymali wiele zgłoszeń na temat mężczyzny widocznego na nagraniu. Wiele przekazanych informacji potwierdziło materiał dowodowy zebrany przez policjantów.

Policjanci po sprawdzeniu kilku miejsc, w których mógł ukrywać się ustalony mężczyzna, zatrzymali go dzisiaj o godz. 10.40 w małej miejscowości pod Gdańskiem.

39-letek został przewieziony do Komisariatu Policji II w Gdańsku. Dzisiaj policjanci przeprowadzają z jego udziałem czynności procesowe. Jutro funkcjonariusze doprowadzą go do prokuratury. Policjanci będą wnioskować o zastosowanie wobec zatrzymanego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / pz)

 

Film Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o brutalną napaść

Pobierz plik Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o brutalną napaść (format mp4 - rozmiar 2.56 MB)

Powrót na górę strony