Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatek odnaleziony 12 kilometrów od domu

Data publikacji 29.08.2016

Blisko 50 policjantów i strażaków brało udział w poszukiwaniach zaginionego 13 –letniego mieszkańca gminy Pawłów. Dzięki prawidłowej postawie mieszkańca Starachowic i zaangażowaniu służb ratunkowych chłopiec został odnaleziony. Po 4 godzinach poszukiwań nastolatek cały i zdrowy wrócił pod opiekę swoich rodziców.

Wczoraj (28 sierpnia 2016 r.) tuż przed godziną 17, do starachowickich policjantów zadzwoniła zaniepokojona mieszkanka gminy Pawłów. Z przekazanych informacji wynikało, że jej 13 –letni syn około godziny 10 wyszedł z domu na spacer ze swoim psem. Jednakże pomimo upływu kilku godzin nie powrócił do swojego miejsca zamieszkania. Matka dodała, że nastolatek powinien zażyć leki, które przyjmuję na stałe. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci, przewodnik z psem tropiącym oraz strażacy i strażacy ochotnicy.  Łącznie z poszukiwaniach zaangażowanych zostało blisko 50 funkcjonariuszy, którzy wspomagali się jedynie rysopisem zaginionego i fotografią z wizerunkiem brata 13-latka. Podczas prowadzonych działań mundurowi ustalili, iż młodzieniec około godziny 14 był widziany na trasie z Rzepina do Starachowic. Od razu we wskazany rejon udali się policjanci i strażacy.

Przed godziny 21, do stróżów prawa zadzwonił pracownik jednej ze starachowickich firm. Mężczyzna powiedział, że wcześniej rozmawiał z policjantami na temat zaginionego chłopca, którego najprawdopodobniej widzi w centrum miasta. Po chwili na miejsce dojechali funkcjonariusze i okazało się, że na wskazanej ulicy przebywał zaginiony 13-latek ze swoim psem. 

Dzięki odpowiedniej reakcji mieszkańca Starachowic i zaangażowaniu służb ratunkowych chłopiec, który znajdował się 12 kilometrów od swojego domu wrócił do rodziców cały i zdrowy.

(KWP Kielce /dk)

Powrót na górę strony