Policjant z Głogowa na podium Mistrzostw Polski MTB

Data publikacji 30.08.2016

Głogowski policjant, starszy sierżant Łukasz Wesołowski, zajął drugie miejsce w rozgrywanych w Przybyszewie Mistrzostwach MTB Policjantów. Na co dzień Łukasz Wesołowski jest dzielnicowym Rewiru Dzielnicowych w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie. Jego pasja to kolarstwo górskie.

28.08.2016 w Przybyszewie odbyły się Mistrzostwa Polski MTB, a w ich ramach Mistrzostwa MTB Policjantów o Puchar Policyjnego Stowarzyszenia Sportowego. W rywalizacji uczestniczyło 295 osób. Trasę maratonu wytyczono na pograniczu powiatów leszczyńskiego i wschowskiego. Przebiegała ona leśnymi i gruntowymi, piaszczystymi drogami. Uczestnicy mieli do pokonania dystans „mega” o długości 50 kilometrów i „mini” - 32 kilometrów, a dodatkową trudność dla wszystkich uczestników stanowił upał.

Starszy sierżant Łukasz Wesołowski z wynikiem 1h 21min 24sek. zajął II miejsce w kategorii Policjantów.  Nagrody wręczał I Zastępca Komendanta KMP w Lesznie nadkom. Szymon Sędzik.

Kolarstwo górskie to pasja starszego sierżanta Wesołowskiego, który jest policjantem w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie, gdzie pracuje jako dzielnicowy. Drugie miejsce w mistrzostwach to nie jedyny sukces Łukasza. W sezonie 2015/2016, zajął I miejsce na dystansie „mini” w kategorii „open”, podczas zawodów, które odbyły się w dniu 26czerwca br. w Krośnie Odrzańskim. Po sześciu z ośmiu maratonów, jakie rozegrano, zajmuje on III miejsce w kategorii wiekowej M30 w klasyfikacji generalnej Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.