Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W walce z cyberprzestępczością

Data publikacji 01.09.2016

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością, który od dwóch lat działa w Komendzie Wojewódzkiej w Łodzi, dzięki pomocy z ekspertów z działu bezpieczeństwa portalu allegro.pl zatrzymali hackera.

Funkcjonariusze uniemożliwili odebranie przesyłki przez 24-letniego hackera z Piotrkowa Trybunalskiego. Jak wynika z zebranego materiału dowodowego sprawca przejmował kontrolę nad kontami na portalu allegro.pl oraz korzystając z danych i pieniędzy swoich ofiar, dokonywał zakupów.

Towar sprzedający wysyłali do wskazanych przez niego paczkomatów. Podejrzewany był bardzo zdziwiony, kiedy 31 sierpnia oprócz paczki, pod jednym z łódzkich marketów na Polesiu, czekali na niego funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestepczością Komendy Wojewódzkiej w Łodzi oraz policjanci z Wydziału dw z Przestępczością Gospodarcza i Korupcją Komendy Miejskiej w Łodzi.

Przy zatrzymanym zabezpieczono dwa telefony komórkowe, pendrive oraz notatki z planowanymi działaniami przestępczymi. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze ujawnili komputer, kolejne telefony oraz pendrive. Sprawdzene jest pochodzenie i wykorzystywanie tych przedmiotów.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dziś, 1 września 2016 roku, usłyszał zarzuty oszustwa komputerowego. Grozi mu kara  do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP Łódź / ig

Powrót na górę strony