Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój i bójka podczas meczu – policjanci zatrzymali 4 osoby

Data publikacji 01.09.2016

Kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom zatrzymanym przez policjantów z powiatu jaworskiego, podejrzanym o dokonanie rozboju na terenie Stadionu Miejskiego w Jaworze w trakcie meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Kuźnia Jawor i Odra Ścinawa. Kibice i zawodnicy obu drużyn wzięli tam udział w bójce podczas, której zabrali szaliki klubowe przeciwnikom. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i usłyszeli zarzuty rozboju. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

27 sierpnia 2016 roku na Stadionie Miejskim w Jaworze odbywał się mecz piłkarski ligi okręgowej pomiędzy drużynami Kuźnia Jawor - Odra Ścinawa, niestety musiał zostać przerwany z uwagi na zachowanie pseudokibiców oraz zawodników. Doszło tam do awantury i w konsekwencji bójki pomiędzy uczestnikami imprezy. 

Z ustaleń policjantów wynika, że podczas bójki jeden z kibiców Kuźni Jawor doprowadził do stanu bezbronności kibica drużyny przeciwnej i zabrał mu szalik klubu. W tym samym czasie kolejni kibice Kuźni Jawor napadli na innego uczestnika spotkania, a następnie przywłaszczyli jego szalik klubowy. 

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o te czyny. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu jaworskiego w wieku od 20 do 41 lat. 

Po przesłuchaniu i wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia zostały im przedstawione im zarzuty rozboju. Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem, a grozić im może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Film Rozbój i bójka podczas meczu – policjanci zatrzymali 4 osoby

Pobierz plik Rozbój i bójka podczas meczu – policjanci zatrzymali 4 osoby (format mp4 - rozmiar 3.71 MB)

Powrót na górę strony