Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wspólnie ze słuchaczami WSP w Szczytnie odnaleźli zaginionego 70-latka

Data publikacji 01.09.2016

Kolejna grupa słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie uczyła się policyjnego rzemiosła pod okiem starszych, doświadczonych kolegów. Służby obejmowały cały powiat kętrzyński. 20 słuchaczy pod opieką wykładowcy wspierało kętrzyńską jednostkę w codziennej służbie. Wspólnie z doświadczonymi kolegami uratowali chorego na zaniki pamięci mężczyznę. 70-latek oddalił się w nieznanym kierunku od grupy turystów z którymi przyjechał zwiedzać Świętą Lipkę.

Wczoraj (31.08) do kętrzyńskiej Komendy Policji przyjechali na praktyki zawodowe słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. 20 młodych policjantów, w tym 16 mężczyzn i 4 kobiety wspólnie z funkcjonariuszami miejscowej Komendy Policji pełnili służbę na terenie powiatu. W ten sposób młodzi policjanci pod okiem starszych kolegów i wykładowców WSPol zdobywali doświadczenie i rozwijali umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej.

Dzięki wspólnym służbom z doświadczonymi policjantami, słuchacze w sposób praktyczny poznają metody pracy Policji oraz uczą się  prawidłowo wykonywać obowiązki służbowe.

Podczas wczorajszej służby o godz.16.30 młodzi policjanci na terenie gminy Reszel wspólnie z doświadczonymi kolegami uratowali chorego na zaniki pamięci mężczyznę.

Z przekazanych informacji wynikało, że 70-latek oddalił się w nieznanym kierunku od grupy turystów z którymi przyjechał zwiedzać Świętą Lipkę. Jak się okazało, mężczyzna zasłabł i leżał w przydrożnym rowie przy trasie do miejscowości Pilec. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe i chory trafił pod opiekę lekarzy.

Podczas służby młodzi policjanci legitymowali, kontrolowali osoby i pojazdy, uczyli się taktyki pełnienia służby patrolowej.

(KWP Olsztyn / zw)

 

Powrót na górę strony