Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione we Włoszech BMW X6

Data publikacji 02.09.2016

Policjanci z wydziału kryminalnego w Radzyniu Podlaskim, wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej, na jednej z posesji w miejscowości Grabowiec ujawnili skradziony we Włoszech samochód marki BMW X6. Wartość odzyskanego pojazdu to około 150 tys. złotych. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn.

Wczoraj, 01.09.br., policjanci z wydziału kryminalnego z Radzynia Podlaskiego, wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej, weszli na teren jednej z posesji w Grabowcu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że tam właśnie znajduje się samochód, pochodzący z przestępstwa na terenie Włoch. To było celne trafienie.

Mundurowi odnaleźli samochód osobowy marki BMW X6. Po sprawdzeniu okazało się, że pojazd został skradziony w 2012 roku. Auto zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym. Wartość odzyskanego pojazdu to około 150 tys. złotych. Właścicielem posesji okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Do sprawy został także zatrzymany właściciel samochodu 37-letni mieszkaniec gm. Kąkolewnica. Funkcjonariusze sprawdzają, w jaki sposób wszedł on w posiadanie skradzionego pojazdu, a także ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz udział w sprawie zatrzymanych mężczyzn.

Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Lublin / zw)

Powrót na górę strony