Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził przez przejście dla pieszych z prędkością 104 km/h - stracił prawo jazdy

Data publikacji 02.09.2016

W terenie zabudowanym kierowca pędził samochodem z prędkością 104 km/h, tym samym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 54 km/h. Lidzbarscy policjanci zatrzymali kierującego skodą rapid. Funkcjonariusze za popełnione wykroczenie drogowe zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a także ukarali go 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Funkcjonariusze lidzbarskiej drogówki wczoraj, 01.09.br., w miejscowości Rogóż, zauważyli pędzący z dużą prędkością samochód skoda rapid. Laserowy miernik prędkości podczas pomiaru wskazał prędkość 104 km/h. Kierujący w tym czasie przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Policjanci szybko zatrzymali drogowego pirata. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że autem kierował 40-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego. W jego pojeździe znajdowało się też 10-letnie dziecko.

Mężczyzna próbował tłumaczyć policjantom, że spieszył się, bo wyjeżdża za granicę. W tej sytuacji decyzja policjantów mogła być tylko jedna. Kierowca za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym aż o 54 km/h stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące, a także został ukarany 500-złotowym mandatem karnym i 10 punktami.

Policjanci przypominają wszystkim użytkownikom poruszającym się po drogach, aby stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

(KWP Olsztyn / zw)

Powrót na górę strony