Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Legnicy odnaleźli zaginionego 8-latka

Data publikacji 02.09.2016

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 8-latka, który zaginął na terenie Legnicy. Odnalazł go dzielnicowy rozpoznając chłopca na ulicy. Odnaleziony 8-latek był ponad kilometr od miejsca zagubienia się.

Wczoraj, 01.09.br., po południu dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy odebrał zgłoszenie od zrozpaczonej matki, która poinformowała o zaginięciu jej 8-letniego syna. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy w rozmowie z kobietą ustalili, że pozostawiła dziecko tylko na chwilę przed kościołem, do którego sama weszła załatwić sprawę kancelaryjną. Kiedy wróciła chłopca już nie było. 
 
Wystraszona 32-latka z Legnicy szukała dziecka prawie godzinę czasu na własną rękę. Zrezygnowana poprosiła o pomoc policjantów. Legniccy funkcjonariusze natychmiast informację o zaginięciu 8-latka przekazali do wszystkich policjantów pełniących służbę na terenie miasta. 

Funkcjonariusze w czasie poszukiwań rozmawiali z przechodniami pytując o chłopca. Każda informacja w tej sprawie była bardzo cenna. Zagubione i przestraszone dziecko odnalazł dzielnicowy, który 8-latka rozpoznał i natychmiast się nim zaopiekował do czasu przyjazdu matki.

(KWP Lublin / zw)

Powrót na górę strony