Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla pijanego kierowcy, który potrącił pieszą

Data publikacji 02.09.2016

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy zatrzymali 22–letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który będąc w stanie nietrzeźwości kierował volkswagenem bora, potrącił idącą poboczem kobietę po czym zbiegł z miejsca wypadku nie udzielając rannej pomocy. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Policjanci z Komisariatu w Białej pod nadzorem wieluńskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 30 sierpnia 2016 roku około godziny 19. Pierwsze ustalenia w tej sprawie poczynił dyżurny wieluńskiej komendy gdy odebrał informację, z której wynikało że w Czarnożyły kierowca samochodu osobowego potrącił idącą poboczem w tym samym kierunku kobietę po czym zbiegł z miejsca wypadku nie udzielając rannej pomocy. 64 - letnia mieszkanka powiatu wieluńskiego z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Na miejsce zdarzenia dyżurny wysłał patrol ruchu drogowego z wieluńskiej komendy, który ustalił markę samochodu, numery rejestracyjne oraz do kogo pojazd należy. Policjanci udali się do właściciela samochodu gdzie zastali kompletnie pijanego 22 – latka. W chwili zatrzymania miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Jak sie okazało był wcześniej karany za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Podejrzany przyznał się do kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, do potrącenia pieszej oraz nie udzielenia pomocy rannej kobiecie.

Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresztował zatrzymanego na okres 3 miesięcy. Grozi mu co najmniej do 4,5 roku pozbawienia wolności.

(KWP Łódź / zw)

Powrót na górę strony