Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 84-letniej kobiety

Data publikacji 02.09.2016

Kilkudziesięciu policjantów, strażaków, strażników granicznych i leśników zaangażowanych było w poszukiwania starszej kobiety, która wczorajszego ranka wyszła do lasu na grzyby. Dzięki sprawnej akcji 84-latka cała i zdrowa wróciła do domu.

Wczoraj, 01.09.br., wieczorem, dyżurny sławieńskiej komendy został poinformowany o tym, że w godzinach rannych 84-letnia mieszkanka gminy Sławno wyszła sama do lasu na grzyby i nie wróciła do domu. Nie było z nią też żadnego kontaktu. Początkowo zaginionej na własną rękę szukała rodzina, gdy to jednak nie przyniosło skutku, zaalarmowana została policja.

W związku z otrzymaną informacją natychmiast rozpoczęła się akcja poszukiwawcza. W działaniach wzięło udział kilkudziesięciu policjantów, do których dołączyli także strażacy, strażnicy graniczni i leśnicy. Funkcjonariuszom pomagała także rodzina i znajomi.

Niestety pomimo szeroko zakrojonych poszukiwań wczoraj nie udało się odnaleźć starszej kobiety. Akcja została jednak wznowiona od dzisiejszego poranka. Policjanci ponownie zaczęli przeszukiwać miejsca, w których mogła znajdować się zaginiona. Po kilkudziesięciu minutach w lesie w odległości około 2 kilometrów od miejsca zamieszkania funkcjonariusze zauważyli 84-latkę.

Starsza kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że zbierając grzyby straciła orientację w terenie, zmęczona usiadła i zasnęła. Rano, gdy tylko się przebudziła, zaczęła chodzić po lesie próbując znaleźć drogę do domu. Pomogli jej w tym policjanci, którzy szczęśliwie odnaleźli starszą kobietę całą i zdrową. Na miejsce wezwany został Zespół Ratownictwa Medycznego, jednak kobieta nie wymagała hospitalizacji. Jej zdrowiu i życiu nic nie zagrażało.

84-latka została przekazana pod opiekę rodziny.

Przed nami sezon na grzybobranie, pamiętajmy więc o tym, aby wybierając się do lasu powiadomić najbliższych o tym, w którym kierunku zmierzamy, o której planujemy wrócić i koniecznie zabierzmy ze sobą naładowany telefon.

(KWP Szczecin / zw)

Powrót na górę strony