Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po służbie zatrzymali sprawcę kradzieży i podejrzanego o nielegalne posiadanie broni

Data publikacji 05.09.2016

Technik kryminalistyki z Komendy Stołecznej Policji, po służbie, w drodze do domu, bez wahania podjął bezpośredni pościg za sprawcą kradzieży. Policjant zauważył, jak podejrzany zrywa kobiecie z szyi łańcuszek i wybiega z tramwaju. Funkcjonariusz zatrzymał 27-letniego Igora A., który następnie w wydziale do walki z przestępczością przeciwko mieniu usłyszał zarzut kradzieży. Z kolei wrocławski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego mężczyznę, podejrzanego o nielegalne posiadanie broni. Sprawca miał przy sobie strzelbę z załadowaną amunicją, a gdy zobaczył przejeżdżające auto porzucił ją i zaczął się oddalać. Do zdarzenia doszło w jednym z kompleksów leśnych na terenie województwa łódzkiego.

Jeden z techników kryminalistyki z Komendy Stołecznej Policji po zakończonej służbie wracał tramwajem do domu. W pewnym momencie zauważył, jak młody mężczyzna zrywa kobiecie z szyi łańcuszek i wybiega z tramwaju. Policjant bez chwili namysłu wybiegł za mężczyzną i podjął pościg. Dogonił sprawcę i go zatrzymał.

Dzięki interwencji technika kryminalistyki 27-letni Igor A. trafił do wydziału mienia i tam na podstawie zgromadzonych dowodów usłyszał zarzut dokonania kradzieży.

Policjant z Wydziału do Walki Cyberprzestępczością wrocławskiej komendy wojewódzkiej przebywając w czasie wolnym od służby na terenie województwa łódzkiego zatrzymał mężczyznę podejrzanego o nielegalne posiadanie broni z amunicją.

Do zdarzenia doszło wieczorową porą na terenie jednego z kompleksów leśnych. Gdy funkcjonariusz przejeżdżał autem przez las, zauważył w jednej bocznych dróg mężczyznę, który na widok jego samochodu odrzucił przedmiot przypominający wyglądem broń i zaczął się oddalać. Policjant natychmiast zatrzymał auto i potwierdził swoje przypuszczenia – na bocznej drodze leżała strzelba, w dodatku z załadowana i gotowa do strzału.

Funkcjonariusz postanowił pobiec za oddalającym się mężczyzną i zatrzymać go. Po przybyciu powiadomionych o zdarzeniu policjantów przekazał im podejrzanego. Obecnie wyjaśniane są okoliczności związane z tym, w jaki sposób zatrzymany wszedł w posiadanie broni, oraz w jakim celu chciał jej użyć.

(KSP, KWP Wrocław / mw, ig)

Powrót na górę strony