Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Współpraca polskich i niemieckich policjantów

Data publikacji 05.09.2016

Delegacja Lubuskiej Policji na zaproszenie swoich kolegów z Brandenburgii miała okazję przyjrzeć się pracy niemieckich funkcjonariuszy, którzy zabezpieczali pokazy lotnicze. Spotkania przy okazji zabezpieczania imprez masowych to ważny element współpracy służb z Polski i Niemiec.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zostali zaproszeni do Branderburgii. Sobotnie popołudnie (03.09) było okazją do przyjrzenia się pracy niemieckich funkcjonariuszy. Funkcjonariusze zabezpieczali pokazy lotnicze, które odbywały się na torze Lausitz. To impreza, na która przybyło kilkadziesiąt tysięcy osób.

Naczelnicy sztabu i lubuskiej drogówki mogli zapoznać się z centrum dowodzenia. Wizytę rozpoczęli od spotkania z szefem zabezpieczenia. Opowiadał on o terenie i rozmieszczeniu policyjnych sił, a także ewentualnych zagrożeniach.

Mówiono także o scenariuszach działania w zależności od natężenia ruchu. Kilkanaście tysięcy aut należy szybko wyprowadzić po zakończeniu imprezy na pobliską autostradę. Rolę wiodącą mają tutaj niemieckie służby drogowe. Aby jeszcze bliżej przyjrzeć się pracy niemieckich funkcjonariuszy, policjanci udali się na posterunki, na których służbę pełnili niemieccy funkcjonariusze.

Wizyta polskiej delegacji na terenie Niemiec to kolejny etap współpracy służb. Od lat policjanci obu państw wymieniają się doświadczeniami. Spotkania przynoszą wspólne wnioski, które mogą być wykorzystywane w czasie planowania kolejnych zabezpieczeń.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / pz)

Powrót na górę strony