Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uprowadzili i żądali 100 tys. złotych okupu

Data publikacji 05.09.2016

Policjanci zatrzymali 10 mężczyzn mających związek z uprowadzeniem zakładnika, którego więzili krępując nogi, ręce i kneblując usta. Na wniosek prokuratury Okręgowej w Sieradzu sąd podjął decyzje o tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące 6 podejrzanych. Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż lat 5 albo kara 25 lat pozbawienia wolności.

Sprawa miała swój początek kiedy to do policji dotarła informacja o uprowadzeniu mężczyzny za uwolnienie, którego sprawcy zażądali od rodziny 100 tysięcy złotych okupu.

Związaną ofiarę z zakneblowanymi ustami wywieźli w nieznane wówczas miejsce. Grozili również członkom rodziny pokrzywdzonego pozbawieniem ich życia, zdrowia oraz spaleniem mienia. W działania włączyli się oprócz policjantów z Komendy Powiatowej w Łasku, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej w Łodzi oraz CBŚP. Jeszcze w dniu złożenia zawiadomienia doszło do pierwszych zatrzymań.. Policjnaci dotarli do miejsca przetrzymywania ofiary. Z udziałem policyjnych antyterrorystów po rozpoznaniu i obserwacji podjęto decyzję o wejściu siłowym do pomieszczeń. Krymnalni uwolnili uprowadzonego i  przekazali go w ręce wezwanego na miejsce personelu medycznego. Został hospitalizowany. Sąd podjął decyzje o tymczasowym aresztowaniu 6 doprowadzonych przez policję mężczyzn w wieku od 21 do 44 lat. Sparwa jest wielowątkowa i rozwojowa.

Wzięcie zakładnika w celu wymuszenia okupu, które łączy się ze szczególnym udręczeniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż lat 5 albo kara 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łódź / pz)

Powrót na górę strony
Polska Policja