Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaczęło się od sprawy kradzieży auta skończyło zarzutami także w sprawie kradzieży kosiarki i posiadania narkotyków

Data publikacji 06.09.2016

Oleccy kryminalni pracując nad sprawą kradzieży samochodu zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy podejrzani są także o kradzież kosiarki samojezdnej w jednej z miejscowości na terenie gminy Świętajno. Do policyjnego aresztu trafił 23-letni Karol S., 22-letni Michał F. i 18-letni Tomasz B. Do tego czynu przyznał się także 17-letni Jakub F. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wspólnikom zarzutów kradzieży. Jeden z mężczyzn odpowie także za posiadanie narkotyków.

Policjanci wydziału kryminalnego prowadzili intensywne czynności wykrywcze w sprawie zgłoszonej kradzieży samochodu osobowego. Poszkodowany złożył zawiadomienie o przestępstwie pod koniec sierpnia.

Pierwsze czynności policjantów pracujących nad tą sprawą doprowadziły do znalezienia w jednym z punktów skupu złomu pociętej karoserii utraconego pojazdu. Następnie kryminalni wytypowali krąg osób podejrzanych.

Kolejne działania pozwoliły zatrzymać w tej sprawie 23-letniego Karola S. Podczas przeprowadzonego przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne elementy skradzionego pojazdu oraz kosiarkę samojezdną o wartości 10 tysięcy złotych, również pochodzącą z kradzieży.

Do policyjnego aresztu trafili kolejni podejrzani: 22-letni Michał F. i 18-letni Tomasz B. Podczas przesłuchania wspólnicy przyznali się do kradzieży kosiarki. Policjanci ustalili, że wspólnie z nimi kosiarkę ukradł 17-letni Jakub F.

To nie był koniec pracy kryminalnych w tej sprawie. W miejscu zamieszkania Karola S. zabezpieczyli blisko 150 gramów suszu roślinnego. 23-latek oprócz zarzutów za kradzież kosiarki będzie odpowiadał także za kradzież z włamaniem do samochodu i posiadanie narkotyków.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności natomiast za kradzież z włamaniem nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja