Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw odnaleźli zaginionego, a później ewakuowali ludzi z pożaru

Data publikacji 06.09.2016

Ostatnia noc była bardzo pracowita dla policjantów z posterunku w Nowym Mieście. Najpierw w niespełna godzinę od zgłoszenia odnaleźli zaginionego 82-latka, a później ewakuowali kilkanaście osób z płonących budynków.

Wczoraj tuż przed godz. 22 policjanci pełniący służbę w posterunku w Nowym Mieście zostali poinformowani przez dyżurnego KPP w Płońsku o zaginięciu 82-latka. Mundurowi w miejscu zamieszkania zaginionego, w rozmowie z członkami jego rodziny ustalili, że leczy się on kardiologicznie i ma problemy z prawidłowym poruszaniem się. 82-latek wyszedł z domu rano zabierając ze sobą rower. Wcześniej często jeździł do pobliskich lasów na grzyby lecz zawsze przed zmrokiem wracał. Tym razem mężczyzna nie wrócił, a rodzina sprawdziła miejsca, gdzie zazwyczaj sam się udawał. Niestety bez skutku.

Policjanci od razu zaczęli szczegółowo sprawdzać teren posesji oraz teren do niej przyległy. W niespełna godzinę od zgłoszenia, w czasie sprawdzania lasu na pograniczu miejscowości Nowe Miasto i Zasonie, w drewnianym, opuszczonym budynku, znaleźli starszego mężczyznę. Leżał on na płytach styropianu, przykryty starą kołdrą. Skarżył się na ból w nogach i trudności w oddychaniu. Był wycieńczony i zdezorientowany. Policjanci udzielili mu pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Na szczęście okazało się, że mężczyzna nie wymaga hospitalizacji. Funkcjonariusze odwieźli go do miejsca zamieszkania i przekazali rodzinie.

Po powrocie do posterunku, w czasie sporządzania dokumentacji dotyczącej zaginięcia, około 1:30 w nocy do policjantów zgłosiła się mieszkanka Nowego Miasta, informując, że niedaleko palą się budynki mieszkalne. Policjanci szybko pojechali na miejsce. Płomienie ognia rozprzestrzeniały się w bardzo szybkim tempie ogarniając swoim zasięgiem budynki mieszkalne i gospodarcze na trzech posesjach. Policjanci ewakuowali mieszkańców tych posesji oraz przyległych – w sumie kilkanaście osób, w tym dzieci. Wezwali na miejsce straż pożarną i karetkę pogotowia. Sami sprawdzili jeszcze czy w budynkach nikt nie został i zablokowali drogę przy posesjach. Pożar gasiło 7 zastępów straży pożarnej. Spaleniu uległy dwa budynki mieszkalne, budynki gospodarcze i samochód osobowy. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie doznał obrażeń.

Ewakuowane osoby przy wsparciu pracowników Urzędu Gminy w Nowym Mieście rozlokowano u sąsiadów i krewnych zamieszkujących w najbliższej okolicy. Na chwilę obecną nie jest znana przyczyna pożaru.

(KWP Radom / zw)

Pliki do pobrania

  • 381.76 KB
    Najpierw odnaleźli zaginionego, a później ewakuowali ludzi z pożaru
Powrót na górę strony