Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 08.09.2016

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozić może młodemu mężczyźnie, zatrzymanemu przez oławskich policjantów a podejrzanemu o zabójstwo mieszkańca jednej z miejscowości na terenie powiatu. Do szybkiego zatrzymania doszło niezwłocznie po zdarzeniu, dzięki natychmiastowym działaniom poszukiwawczym, prowadzonym przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Oławie. Sąd w oparciu o dotychczas zgromadzone w tej sprawie materiały i dowody zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Oławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 29-letniego mieszkańca gminy Oława. Do zdarzenia doszło 1 września br. po godzinie 23 w pobliżu miasta. W określony rejon natychmiast zostały skierowane policyjne patrole oraz grupa dochodzeniowo-śledcza z oławskiej komendy. Już na wstępie wytypowano sprawcę śmiertelnego ugodzenia, który uciekł z miejsca popełnionego czynu.

Oławscy policjanci natychmiast rozpoczęli intensywne poszukiwania mężczyzny. Przesłuchania świadków oraz zbierane na bieżąco informacje od mieszkańców miejscowości, w której popełniono przestępstwo, pozwoliły funkcjonariuszom szybko dotrzeć do miejsca pobytu podejrzanego. Mężczyznę zatrzymano na jednej z posesji w miejscowości, w której doszło do tragedii. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli nóż, którym sprawca najprawdopodobniej zadał śmiertelny cios swojej ofierze.

Zatrzymany 20-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Teraz za zbrodnię, o którą jest podejrzany grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego sąd zastosował już tymczasowy areszt na 3 miesiące.

(KWP Wrocław /dk)

Powrót na górę strony