Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

29-latek odpowie za sharing

Data publikacji 09.09.2016

Proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego został przerwany przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości. Za „sharing” odpowie 29-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego, który poprzez sieć internetową udostępniał programy płatnych platform cyfrowych.

Uwagę policjantów z Wydziału do Walki z Cyberprzestepczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zwróciło internetowe ogłoszenie, którego autor oferował dostęp do programów płatnych platform cyfrowych. Oferował on możliwość darmowego testowania serwera, na którym udostępniane były programy telewizyjne. Funkcjonariusze pracowali nad ustaleniem tożsamości ogłoszeniodawcy. Sprawdzali wszystkie tropy, analizowali historię logowania i to doprowadziło do ustalenia personaliów internauty. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego.

W środę (7 września 2016 r.), policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością, wspierani przez policjantów z komendy powiatowej w Lubaczowie, sprawdzili ustalony adres, w jednej z miejscowości w powiecie lubaczowskim. Funkcjonariusze ujawnili urządzenia oraz sprzęt komputerowy służące do nielegalnego udostępniania sygnału telewizji cyfrowej. Policjanci zabezpieczyli między innymi komputery, twarde dyski, telefony, karty chipowe telewizji cyfrowych oraz czytniki służące do ich odczytu.

Zabezpieczone urządzenia zostaną poddane badaniom. Mężczyzna został przesłuchany. Sprawa ma charakter rozwojowy. 29-latek swoim działaniem naruszył przepisy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Grozi mu kara do lat 2 pozbawienia wolności.

(KWP Rzeszów /dk)

  • 29-latek odpowie za sharing
  • 29-latek odpowie za sharing
  • 29-latek odpowie za sharing

Film 29-latek odpowie za sharing

Opis filmu: 29-latek odpowie za sharing

Pobierz plik 29-latek odpowie za sharing (format mp4 - rozmiar 7.2 MB)

Powrót na górę strony