Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież elementów łodzi motorowych o wartości blisko 500 tys. zł

Data publikacji 09.09.2016

Funkcjonariusze z Rucianego–Nidy zatrzymali czterech mężczyzna podejrzanych o dokonanie kradzieży silników i przekładni napędowych typu „Zet” z łodzi motorowych zacumowanych na terenie gminy Ruciane Nida i Orzysz. Wartość skradzionych przedmiotów wynosi blisko 500 tys. zł. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych. Grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniali sprawę kradzieży przekładni napędowych typu „Zet” i silników z łodzi motorowych zacumowanych na terenie gminy Ruciane- Nida oraz Orzysz.

Do zdarzeń doszło na początku 2016 roku. Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie ustalili, że wartość skradzionych silników i przekładni wynosi blisko 500 tys. zł.

Przez kilka miesięcy funkcjonariusze zbierali materiał dowodowy w tej sprawie. Kryminalni między innymi poddali analizie zebrane na miejscach zdarzeń ślady oraz przesłuchali świadków. Zgromadzone w ten sposób dowody pozwoliły im na ustalenie, a następnie zatrzymanie czterech sprawców kradzieży. To mężczyźni w wieku 25-55 lat zamieszkujący teren gmin Mikołajki i Giżycko. Każdy z nich usłyszał zarzut kradzieży mienia znacznej wartości.

Z uwagi na wagę sprawy wszyscy podejrzani przebywają obecnie w areszcie, po tym jak decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące podjąc sąd.

Mężczyznom grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Olsztyn /dk)

Powrót na górę strony