Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili 817 tys. zł od 84-latka

Data publikacji 12.09.2016

Kryminalni z KWP w Łodzi zatrzymali 50-latka i jego 26-letnią córkę pod zarzutem oszustwa. Rodzinny duet przez 8 lat wykorzystywał dobroduszność 84-letniego mężczyzny wyłudzając od niego pieniądze na fikcyjne potrzeby.

W marcu 2016 r. funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi uzyskali informacje dotyczące możliwości popełnienia oszustwa. Pokrzywdzonym w tej sprawie miał być 84-letni łodzianin.

Po wstępnym sprawdzeniu kryminalni dotarli do 84-latka, który potwierdził, iż od lat pomagał znajomemu i jego rodzinie. Podejrzewa jednak, że znajomy 50-latek wprowadził go w błąd, co do swojej sytuacji materialnej i zdrowotnej.

Od maja 2008 r. mężczyzna użalał się nad swoim losem i wymyślał różne historie, aby wyłudzić od pokrzywdzonego pomoc finansową. Powoływał się m.in. na konieczność spłaty zobowiązań, zagraniczne operacje i rehabilitacje dziecka. Starszy mężczyzna był łatwowierny i dobroduszny, więc nie podejrzewał oszustwa. Aby pomóc tej rodzinie sprzedał samochód i mieszkanie, a nawet sam się zadłużył. Podejrzeń nabrał dopiero, gdy skończyły mu się pieniądze a oszust nadal żądał wsparcia.

Proceder trwał 8 lat. W ciągu tego czasu 84-latek przekazał rodzinie ponad 817 tysięcy złotych. Policjanci drobiazgowo zbierali dowody i tropili oszustów.

Rankiem 8 września 2016 r. łódzcy kryminalni zapukali do drzwi mieszkania w Sosnowcu. Zastali zaskoczonego 50-latka i jego 26-letnią córkę. Podczas przeszukania zabezpieczono kilkadziesiąt tysięcy złotych gotówki, karty płatnicze różnych banków, kilkadziesiąt kart SIM różnych sieci oraz szereg  dokumentów i zapisków związanych z operacjami finansowymi.

Ojciec z córką zostali zatrzymani i przewiezieni do Łodzi. Usłyszeli prokuratorskie zarzuty oszustwa znacznej wartości. Za taki czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 9 września sąd zdecydował o aresztowaniu 50-latka na 3 miesiące. 26-latka została objęta dozorem policyjnym. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Łódź-Bałuty.

KWP Łódź / ig

Powrót na górę strony