Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzała kredyty na terenie całego kraju

Data publikacji 13.09.2016

W Miechowie policjanci zatrzymali kobietę, która za pomocą podrobionych dokumentów wyłudzała kredyty na terenie całego kraju.

W miniony wtorek (6 września 2016 r.) w ręce miechowskich kryminalnych wpadła kobieta, która brała udział w nielegalnym procederze zaciągania kredytów na podstawie podrobionych dokumentów.

Kobieta od kilku lat prowadziła pośrednictwo kredytowe. Przy użyciu podrobionych dokumentów dokonywał wyłudzeń pożyczek gotówkowych z banków i parabanków funkcjonujących na terenie całego kraju.

Kiedy do mieszkania kobiety wkroczyli miechowscy policjanci odnaleźli tam i zabezpieczyli dokumentację kredytową, pieczątki, sprzęt elektroniczny który był wykorzystywany w nielegalnym procederze. Jak wynika ze wstępnych ustaleń przy użyciu komputerów i skanera podrabiane były poszczególne dokumenty, a dzięki temu możliwe było zaciąganie kredytów. Wyłudzone pożyczki niejednokrotnie sięgały kilkutysięcznych kwot .

Cała sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci analizują zabezpieczone dokumenty, sprawdzają informacje zgromadzone w zatrzymanym sprzęcie elektronicznym i przesłuchują świadków nielegalnego procederu.

Zatrzymanej kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Kraków /dk)

Powrót na górę strony