Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy napadu rabunkowego w Finlandii

Data publikacji 14.09.2016

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali sprawców napadu rabunkowego na sklep jubilerski w Finlandii. Ich łupem padło 70 sztuk luksusowych zegarków o łącznej wartości 200.000 Euro, które zostały odzyskane. Za 27- i 31-latkiem wydano już Europejski Nakaz Aresztowania, który umożliwi ich ekstradycję.

W wyniku międzynarodowej współpracy Policji z innymi krajami, świnoujscy policjanci otrzymali informację o przestępstwie, do jakiego doszło w Finlandii. Sprawcy mieli dokonać napadu rabunkowego na sklep jubilerski, skąd skradli 70 sztuk luksusowych zegarków o łącznej wartości 200.000 Euro. Policjanci ustalili, że podejrzewane o dokonanie tego czynu osoby mogą przeprawiać się promem ze Skandynawii do Polski.
 
W poniedziałek, 12.09.br., w godzinach rannych, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali zjeżdżający z promu typowany pojazd, którym mieli poruszać się sprawcy. W samochodzie marki VW Passat znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku 27 i 31 lat. Po szczegółowej kontroli pojazdu ujawniono ukryte pakunki foliowe, w których znajdowało się 70 zegarków renomowanych firm. Policjanci zabezpieczyli odzyskane przedmioty. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.
 
Jeszcze dziś 27-letni mieszkaniec Koszalina i 31-letni mieszkaniec Słupska staną przed sądem, który zdecyduje o ich tymczasowym aresztowaniu.

Za obu mężczyznami już wydany został Europejski Nakaz Aresztowania, który umożliwi ich ekstradycję do Finlandii, gdzie przed tamtejszym sądem odpowiedzą za popełnione przestępstwo.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • jeden z odzyskanych zegarków
  • jeden z odzyskanych zegarków
  • jeden z odzyskanych zegarków
Powrót na górę strony