Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali wyłudzić pieniądze metodą "na policjanta” - wpadli na gorącym uczynku

Data publikacji 14.09.2016

Kryminalni z KWP w Lublinie zatrzymali 2 mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić pieniądze metodą na tzw. policjanta. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 29 i 35-lat. Zatrzymani na gorącym uczynku, próbowali wyłudzić 10 tys. zł od mieszkanki Lublina podając się za funkcjonariuszy policji. Za oszustwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie, realizując ustalenia własne, wczoraj, 13.09.br., zatrzymali na gorącym uczynku dwóch "fałszywych policjantów”. Mężczyźni w wieku 29 i 35-lat usiłowali wyłudzić od 76-latki 10 tys. zł. Jak wynika z ustaleń, do mieszkanki Lublina kobiety zadzwonił jeden z mężczyzn i podał się za funkcjonariusza policji. Poinformował kobietę, że jej konto w banku jest zagrożone i będzie uczestniczyła w akcji policyjnej wymierzonej przeciwko oszustom wyłudzającym pieniądze od starszych osób. Została poproszona o pomoc w zatrzymaniu sprawców. Cały czas prowadząc rozmowę, kobieta udała się do banku i wypłaciła wszystkie oszczędności, tj. 10 tys. zł. Pieniądze miała przekazać drugiemu funkcjonariuszowi, który już czekał na jednej z ulic dzielnicy LSM. W chwili kiedy „fałszywy policjant” odebrał od kobiety pakunek z gotówką został zatrzymany przez będących już na miejscu kryminalnych z KWP w Lublinie. W pobliżu zatrzymany został również drugi podejrzany, który cały czas trzymał telefon przy uchu i dzwonił do starszej pani.

„Fałszywymi policjantami” okazali się dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 29 i 35-lat. Mężczyźni wcześniej mieli już konflikt z prawem i byli wielokrotnie karani. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za oszustwo zatrzymanym grozi do 8 lat pobawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Film Usiłowali wyłudzić pieniądze metodą "na policjanta” - wpadli na gorącym uczynku

Pobierz plik Usiłowali wyłudzić pieniądze metodą "na policjanta” - wpadli na gorącym uczynku (format mp4 - rozmiar 14.38 MB)

Powrót na górę strony