Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycał narkotyki z Hiszpanii ukryte w pudłach z chipsami

Data publikacji 15.09.2016

Ponad 28 kilogramów marihuany zabezpieczyli policjanci jeleniogórskiego CBŚP na Dolnym Śląsku w dostawczym aucie kierowanym przez 20-letniego Daniela L. Narkotyki przewożone były razem z paczkami chipsów. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przewozu znacznej ilości środków odurzających i trafił do aresztu na 3 miesiące. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nie mniejsza niż 3 lata.

Policjanci otrzymali informację, że od granicy z Niemcami jedzie miniciężarówka, której kierujący prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Sprawę w swoje ręce wzięli dolnośląscy policjanci. W Zgorzelcu zatrzymali fiata ducato. Sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, a także legalność przewożonego ładunku.

Kierowcą samochodu był 20-letni mieszkaniec Bytomia, który przewoził paczki z Hiszpanii. Po otwarciu plandeki funkcjonariusze wyczuli silną, drażniącą woń. W skrzyni ładunkowej fiata znajdowała się paleta z pudłami. Policjanci przypuszczali, że mężczyzna może przemycać narkotyki.

Już w  komendzie funkcjonariusze dokładnie sprawdzili zawartość paczek. Wewnątrz kartonów policjanci znaleźli zapakowane ponad 28 kg marihuany. Narkotyki były ukryte między opakowaniami chipsów. Z uwagi na przemyt znacznej ilości narkotyków sprawą zajęli się funkcjonariusze jeleniogórskiego CBŚP.

Policjanci szacują,  że wartość czarnorynkowa narkotyków to prawie 850 tys. złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przewozu znacznej ilości  środków odurzających. Decyzją sądu mieszkaniec Bytomia trafił do aresztu na 3 miesiące.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu.

(CBŚP / mw)

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki

Film Przemycał narkotyki z Hiszpanii ukryte w pudłach z chipsami

Pobierz plik Przemycał narkotyki z Hiszpanii ukryte w pudłach z chipsami (format mp4 - rozmiar 5.69 MB)

Powrót na górę strony