Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Helena Michalak i wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński spotkali się z funkcjonariuszami z Giżycka, którzy ucierpieli podczas interwencji

Data publikacji 17.09.2016

Spotkanie ministra z policjantami odbyło się w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Dwie policjantki oraz policjant zostali zaatakowani przez pijanych i agresywnych oficerów wojska w takcie podejmowanej interwencji. Na polecenie Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych wobec napastników została już wszczęta procedura wydalenia ze służby. Poszkodowani opuścili już szpital.

Spotkanie ministra z policjantami odbyło się w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Dwie policjantki oraz policjant zostali zaatakowani przez pijanych i agresywnych oficerów wojska w takcie podejmowanej interwencji.  Na polecenie Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych wobec napastników została już wszczęta procedura wydalenia ze służby.  Poszkodowani opuścili już szpital.

Wiceminister Jarosław Zieliński chciał się zapoznać ze stanem zdrowia poszkodowanych policjantów. Udzielił im wsparcia życząc szybkiego powrotu do zdrowia. Zdaniem wiceministra funkcjonariusze w sposób profesjonalny wykonali swoje zadania.

- Jestem pełen uznania dla ich postawy, specyfika służby jest taka, że trzeba się liczyć z trudnymi interwencjami. Funkcjonariusze obezwładnili agresywne osoby i udało się je zatrzymać – podkreślił Jarosław Zieliński.

Wiceminister podczas swojej wizyty w Giżycku spotkał się również z Inspektorem Wojsk Lądowych gen. broni Leszkiem Surawskim, Dowódcą 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Markiem Sokołowskim oraz Dowódcą 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej  płk. Jarosławem Gromadzińskim.

Płk. Jarosław Gromadziński wyraził ubolewanie i przeprosił w imieniu żołnierzy brygady policjantów, którzy zostali pokrzywdzeni w czasie interwencji. Minister wraz z dowódcami wspólnie potępili ten incydent oraz podkreślali, że w służbach nie ma miejsca dla osób, które zachowują się w ten sposób jak zatrzymani żołnierze.

Uczestnicy spotkania wspólnie podkreślili, że incydent absolutnie nie wpłynie to na dalszą współpracę pomiędzy służbami MSWiA i wojskiem. Ta współpraca układa się bardzo dobrze, bo tego wymaga dobro państwa.

MSWiA / ar

  • Minister z wizytą u poszkodowanych Policjantów
  • Minister z wizytą u poszkodowanych Policjantów
  • Minister z wizytą u poszkodowanych Policjantów
  • Minister z wizytą u poszkodowanych Policjantów
  • Minister z wizytą u poszkodowanych Policjantów
  • Minister z wizytą u poszkodowanych Policjantów
Powrót na górę strony