Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukarani pseudokibice

Data publikacji 19.09.2016

W sobotę policjanci zatrzymali w Płocku sześciu chuliganów stadionowych, którzy w miejscu niewyznaczonym dla publiczności zakłócali porządek na stadionie. Zatrzymani pseudokibice zostali ukarani karami pieniężnymi i zakazami stadionowymi.

W sobotę, bezpośrednio przed meczem piłki nożnej rozgrywanym na stadionie przy ul. Łukasiewicza w Płocku, organizatorzy imprezy zwrócili się do policjantów o interwencję w stosunku do grupy agresywnych pseudokibiców. Osoby te przebywały w miejscu niewyznaczonym dla
publiczności, zakłócały porządek publiczny i wszczęły awanturę ze służbami ochrony stadionu.

Efektem policyjnej interwencji było zatrzymanie sześciu mężczyzn w wieku od 23 do 41 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Przedstawiono im zarzuty popełnienia wykroczeń z art. 54 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz zakłócenia porządku publicznego. W niedzielę doprowadzono ich do sądu w Płocku, który w trybie przyspieszonym orzekł wobec dwóch zatrzymanych kary po 3 tys. zł grzywny oraz 3 lata zakazu wstępu na wszystkie imprezy sportowe piłki nożnej łącznie z zakazem wstępu na mecze kadry narodowej na terenie kraju.

Wobec czterech pozostałych mężczyzn sąd orzekł kary po 2,5 tys. zł. grzywny i po 2 lata zakazu wstępu na wszystkie imprezy sportowe piłki nożnej, łącznie z rozgrywkami kadry narodowej na terenie kraju.

(KWP w Radomiu / ms)
 

Powrót na górę strony