Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł „policjant CBŚ"

Gliwiccy policjanci, wspólnie ze śledczymi z Bytomia, zatrzymali mężczyznę wyłudzającego pieniądze metodą „na policjanta”. Zatrzymany w Bytomiu 51-latek, podając się za oficera CBŚ, oszukał 70-letnia gliwiczankę na 20 tys. zł. Dzisiaj trafił do Aresztu Śledczego w Gliwicach, w którym będzie oczekiwał na rozprawę. Za oszustwo grozi mu 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu KMP w Gliwicach zatrzymali mężczyznę wyłudzającego pieniądze na tzw. policjanta. Wytropienie oszusta nie było jednak łatwe. Nie posiadał on stałego miejsca zamieszkania, często zmieniając kwatery. 51-latek odbierał pieniądze z mieszkań starszych osób. Działał co najmniej od lipca 2016 roku. Jego ostatnią ofiarą była 70-letnia gliwiczanka, okradziona pod koniec sierpnia. Kobieta wydała mężczyźnie, jako „policjantowi”, 20 tys. zł.

Sprawa należy do rozwojowych. Śledczy wyjaśniają, w ilu usiłowaniach i udanych próbach oszustwa podejrzany brał udział.

17 września podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Gliwice-Wschód, gdzie usłyszał zarzuty. Na wniosek prokuratora, sędzia aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Dzisiaj trafił do Aresztu Śledczego w Gliwicach, w którym będzie oczekiwał na rozprawę. Za oszustwo grozi mu 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / ms)

Film Wpadł „policjant CBŚ"

Pobierz plik Wpadł „policjant CBŚ" (format mp4 - rozmiar 17.6 MB)

Powrót na górę strony