Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP wydobyli z ziemi ponad 400 pocisków, zawierających materiały wybuchowe

Data publikacji 20.09.2016

412 pocisków, zawierających materiał wybuchowy o wadze ponad 200 kilogramów zabezpieczyli policjanci CBŚP w lasach pod Różanem (mazowieckie). Wśród zabezpieczonych materiałów były granaty moździerzowe i pociski artyleryjskie z II wojny światowej. Wszystko zostało zneutralizowane przez patrol rozminowania z Inowrocławia, który odebrał zabezpieczony arsenał.

Funkcjonariusze CBŚP z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru uzyskali informację, że w kompleksie leśnym pod miejscowością Różan może dochodzić do nielegalnego odzyskiwania materiałów wybuchowych. Pojechali więc na miejsce i przeprowadzili działania minersko-pirotechniczne. Wydobyli z ziemi w sumie 322 granaty moździerzowe kalibru 82 mm i 90 pocisków artyleryjskich kaliber 75 mm. Znaleziska były wypełnione wysokoenergetycznym materiałem wybuchowym o wadze przekraczającej 203 kg. Część zabezpieczonej amunicji artyleryjskiej nosiła ślady ingerencji -  wykręcone zapalniki i specjalne nacięcia umożliwiające ich wykręcenie.

Na miejsce wezwano patrol saperski z II Pułku Inżynieryjnego WP, któremu przekazano zabezpieczoną amunicję artyleryjską w celu neutralizacji.

(CBŚP / mw)

  • zabezpieczone materiały wybuchowe
  • zabezpieczone materiały wybuchowe
  • zabezpieczone materiały wybuchowe
  • zabezpieczone materiały wybuchowe
  • zabezpieczone materiały wybuchowe
  • zabezpieczone materiały wybuchowe

Film Policjanci CBŚP wydobyli z ziemi ponad 400 pocisków, zawierających materiały wybuchowe

Pobierz plik Policjanci CBŚP wydobyli z ziemi ponad 400 pocisków, zawierających materiały wybuchowe (format mp4 - rozmiar 6.32 MB)

Powrót na górę strony