Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany podejrzany o zabójstwo

Data publikacji 20.09.2016

Lęborscy kryminalni już po kilku dniach od zabójstwa 55–letniego bezdomnego mężczyzny, do jakiego doszło w Łebie, zatrzymali podejrzewanego o tę zbrodnię. Okazał się nim znajomy denata, 31-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, który pobił i udusił 55-latka. Sprawca usłyszał już zarzuty zabójstwa i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W sobotę, 10 września tego roku, dyżurny lęborskiej policji został poinformowany o odnalezieniu w kompleksie leśnym w pobliżu łebskich wydm ciała mężczyzny. Na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sporządzili oględziny, zabezpieczali ślady i zebrali dowody oraz ustalili tożsamość denata .Okazał się nim 55-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.

Przeprowadzone przez mundurowych czynności i sekcja zwłok wskazały, że mężczyzna został pobity, a następnie uduszony. Intensywna praca kryminalnych nad tą sprawą doprowadziła do ustalenia danych podejrzewanego mężczyzny. Jak śledczy ustalili, w nocy z 9 na 10 września znajomy denata, 31-letni bezdomny mężczyzna spożywał z nim alkohol. Chwilę potem obaj przemieścili się w okolice wydm, gdzie doszło prawdopodobnie do kłótni, w wyniku której 31-latek pobił 55-latka, a następnie go udusił.

Zatrzymany usłyszał już zarzut zabójstwa. Prokurator zawnioskował o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / ms)

Powrót na górę strony