Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowosolscy policjanci odzyskali skradziony samochód

Data publikacji 21.09.2016

Podczas działań wymierzonych w przestępczość samochodową, nowosolscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież pojazdu. Decyzją sądu, 38-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W wyniku podjętych działań policyjnych, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli ustalili osobę odpowiedzialną za kradzież samochodu osobowego marki Seat Altea. W piątek, 16 września br., 38-letni mieszkaniec Nowej Soli po uprzednim włamaniu się do seata, ukradł go i ukrył pojazd w lesie. Akcja miała miejsce w powiecie nowosolskim. Już następnego dnia, w wyniku skutecznej pracy policjantów, mężczyzna był w rękach Policji. Szybka reakcja nowosolskich funkcjonariuszy, połączona z dobrym rozpoznaniem, pozwoliły na ustalenie i zlokalizowanie skradzionego pojazdu. Wartość odzyskanego pojazdu to ponad 21 tysięcy złotych.

Zatrzymany został przesłuchany na powyższą okoliczność i przyznał się do winy. Sąd na wniosek prokuratury, zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja