Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

6 kg narkotyków nie trafi na rynek - akt oskarżenia

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem osobom. Są one oskarżone o przestępstwa narkotykowe. Wielomiesięczna, żmudna i wspólna praca policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową oraz prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze zaowocowała udaremnieniem wprowadzenia do obrotu co najmniej 6 kg narkotyków.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze już pod koniec 2014 roku rozpoczęli czynności operacyjne, które miały na celu m. in zebranie materiału dowodowego popełnianych przestępstw, a śledztwo prowadzone było przez blisko rok czasu pod ścisłym nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

W ostatnim tygodniu września 2015 r., policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji, w centrum Zielonej Góry, a także w innych miejscowościach województwa lubuskiego w ramach realizacji skoordynowanej akcji zatrzymali 3 osoby, które wprowadzały do obrotu narkotyki: amfetaminę i kokainę. Zatrzymani to kobieta w wieku 28 lat i 2 mężczyzn w wieku 32 i 49 lat. Przy zatrzymanych zabezpieczono m.in. 24 tys. zł. jak również – dla celów dowodowych - telefony komórkowe, wagi elektroniczne, pieniądze pochodzące z przestępstwa jak i inne rzeczy służące do popełniania przestępstw.

Wobec kobiety zastosowano dozór policyjny, natomiast Sąd Rejonowy w Zielonej Górze nie miał żadnych wątpliwości, że dobro śledztwa wymaga, by obaj podejrzani mężczyźni w tym czasie przebywali w odosobnieniu i zastosował wobec nich areszty tymczasowe na okres 3 m-cy. Podczas prowadzonego śledztwa zebrano dowody i ustalono, że w tym okresie (zarzuty obejmują okres od zimy 2015 do jesieni 2015 roku) zatrzymane osoby uczestniczyły w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowej w postaci amfetaminy w łącznej ilości nie mniejszej niż 6 kg o czarnorynkowej wartości 240 tys. zł. oraz ok 3 gramów kokainy o czarnorynkowej wartości 500 zł., dwukrotnie dokonały przemytu ok. 300 gramów heroiny i marihuany o czarnorynkowej wartości 16 tys. zł. Dzięki wytężonej pracy policjantów i prokuratora, narkotyki zostały zdjęte z rynku i nie trafiły do obiegu.

Wszelkie czynności w tej wielowątkowej sprawie prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze. Ze względu na złożoność i wielowątkowość śledztwa – co zrozumiałe – musiało być ono prowadzone kilkanaście miesięcy.

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii: nielegalnego handlu, posiadania, uczestniczenia w obrocie narkotykami jak i przemytu znacznej ilości narkotyków na teren RP. Za popełnione przestępstwa wg. ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Film 6 kg narkotyków nie trafi na rynek

Pobierz plik 6 kg narkotyków nie trafi na rynek (format mp4 - rozmiar 16.53 MB)

Powrót na górę strony