Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Duchowni dziękują Policji

Arcybiskup Metropolita Warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz Arcybiskup Henryk Hoser - Biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej, uroczyście podziękowali wszystkim osobom, organizacjom i instytucjom, w tym Komendzie Stołecznej Policji, za czynny udział w przygotowaniu i przebiegu Dni w Diecezjach w ramach Światowych Dni Młodzieży.

W uroczystym spotkaniu, które odbyło się w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej w Warszawie wziął udział Komendant Stołeczny Policji insp. Robert Żebrowski oraz 27 wyróżnionych przedstawicieli komórek i jednostek organizacyjnych stołecznej komendy. Do wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowania, pomoc pielgrzymom, a także zapewnienie bezpieczeństwa podczas Dni w Diecezjach zwrócił się kard. Kazimierz Nycz.

- Było to wielkie przedsięwzięcie, które dzięki Waszemu oddaniu, zostało wspaniale zrealizowane. Zbudowaliśmy jedność i wspólnotę, co docenili uczestnicy Dni w Diecezjach, przybywający na Światowe Dni Młodzieży. Wyróżnionych proszę o przekazanie słów podziękowań wszystkim pozostałym, którzy włączyli się w te działania.

Arcybiskup Henryk Hoser ocenił całe przedsięwzięcie jako światowy sukces. – Pomimo różnorodności i szczebli władzy była to wspaniała szkoła kooperacji i współdziałania z określonym celem i wartościami. Harmonijna współpraca oraz powstałe więzy bratersko-siostrzane pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Okolicznościowe dyplomy z podziękowaniami przygotowano dla 1378 przedstawicieli urzędów, instytucji, służb oraz organizacji, którzy włączyli się w organizację Dni w Diecezjach.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony