Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali złodzieja, który znęcał się nad czworonogiem

Data publikacji 21.09.2016

Policjanci z Kościerzyny zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 22 lat, podejrzanych o kradzież elektronarzędzi. W mieszkaniu starszego ze sprawców, podczas przeszukania, mundurowi zauważyli zaniedbanego i wychudzonego psa, którego krótka smycz była przybita do podłogi. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili inspektora ds. ochrony zwierząt, który odebrał czworonoga właścicielowi. Teraz 22-latek podejrzany jest nie tylko o kradzież, ale także o znęcanie się nad zwierzęciem.

Kościerscy policjanci pracując nad wyjaśnieniem sprawy kradzieży elektronarzędzi, do której doszło w sierpniu br., wczoraj zatrzymali 22- i 20-latka. Podczas przeszukania mieszkania 22-latka, w jednym z pokoi, policjanci zauważyli psa, którego krótka smycz była przybita do podłogi, a w domu czuć było odchody. Zwierzę było wychudzone, zaniedbane i brudne.

Funkcjonariusze, by pomóc zwierzęciu natychmiast powiadomili inspektora ds. ochrony zwierząt OTOZ Animals, który zaopiekował się czworonogiem i odebrał go właścicielowi. Teraz policjanci dalej pracują nad tą sprawą i wyjaśniają, czy zwierzę było także bite.

Zatrzymany 22-latek już usłyszał zarzuty. Teraz odpowie nie tylko za kradzież ale także za znęcanie się nad zwierzęciem. Po uzyskaniu opinii specjalistów niewykluczone, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

(KWP w Gdańsku / ms)

Powrót na górę strony