Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli zagubionej kobiecie

Data publikacji 22.09.2016

Stalowowolscy policjanci pomogli wczoraj 74-letniej mieszkance Stalowej Woli. Błąkająca się kobieta wzbudziła zainteresowanie młodego mężczyzny, który powiadomiła Policję. Funkcjonariusze udzielili jej pomocy i odwieźli do domu.

O błąkającej się po ulicy Czarnieckiego kobiecie, poinformował Policję mieszkaniec miasta wczoraj, tuż po godz. 23. Z relacji zgłaszającego interwencję mężczyzny wynikało, że starsza pani zaczepiła go i zapytała, gdzie się znajduje. Kobieta nie była w stanie powiedzieć, gdzie zamieszkuje i mężczyzna zdecydował o zawiadomieniu Policji.
 
Funkcjonariusze zaczęli rozmawiać z seniorką. Kobieta  po chwili powiedziała im jak się nazywa i to, że wyszła z domu i zabłądziła. Podczas dalszej rozmowy policjanci ustalili miejsce jej zamieszkania i zawieźli ją pod podany przez nią adres. Informacje przekazane przez kobietę okazały się prawdziwe. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli kontakt do syna i powiadomili go o całej sytuacji. W rozmowie z synem ustalili, że jego matka cierpi na zaniki pamięci i że do tej pory nie zdarzyła się taka sytuacja, aby mama po zmierzchu wyszła z domu. Mężczyzna zaopiekował się matką.
 
Policja zwraca się z apelem o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby nieporadne, chore które  potrzebują opieki. Zbliżający się okres jesienno - zimowy jest dla nich szczególnie niebezpieczny. Apelujemy o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie. 

(KWP w Rzeszowie / ms)
 

Powrót na górę strony