Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Transgraniczny przemyt narkotyków się nie udał

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy wspólnie z policjantami ze Żnina udaremnili wewnątrzwspólnotowy przemyt narkotyków. Do policyjnych laboratoriów trafiły środki odurzające wartości ponad 100 tys. złotych. Noc w policyjnym areszcie spędziło dwóch bydgoszczan zatrzymanych „na gorącym uczynku”.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informację z której wynikało, ze dwóch bydgoszczan może mieć związek z przemytem narkotyków z Holandii do Polski. Policjanci spodziewali się, że mężczyźni będą wracać z zagranicy alfą romeo, w którym mogą mieć ukryte narkotyki.

Do działań włączyli się policjanci ze Żnina, którzy wspólnie z kryminalnymi przygotowali zasadzkę. Auto, którym podróżowali bydgoszczanie zostało zatrzymane we wtorek (20.09.16) późnym popołudniem, na drodze krajowej nr 5. Po dokładnym przeszukaniu samochodu policjanci znaleźli ukryte w specjalnie przygotowanej na potrzeby przemytu instalacji gazowej prawie 3 kg różnego rodzaju narkotyków: ok. 2kg marihuany, 200g amfetaminy i 380 szt. tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości ok. 100 tys. złotych.

40- i 20-latek trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty transgranicznego przemytu narkotyków na terytorium RP i posiadania ich w znacznej ilości. Jeszcze dzisiaj obaj zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Za przestępstwa, o które są podejrzani grozi im kara nie krótsza niż 3 lata więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / ms)
 

Film Transgraniczny przemyt narkotyków się nie udał

Pobierz plik Transgraniczny przemyt narkotyków się nie udał (format mp4 - rozmiar 8.56 MB)

Powrót na górę strony