Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali pięciu pseudokibiców

Data publikacji 22.09.2016

Zmuszanie osób do określonego zachowania, usiłowanie pobicia i uszkodzenie mienia, to zarzuty, które usłyszało pięciu pseudokibiców z Gorzowa Wlkp. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu czterech mężczyzn zostało już aresztowanych. Jeden z agresywnych napastników, który nie ukończył jeszcze 17 lat, za przestępstwa odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 11 września 2016 roku, na obwodnicy Międzyrzecza. Kierowca busa poinformował dyżurnego międzyrzeckiej jednostki Policji, że nieznani mężczyźni, ubrani w chusty i kominiarki, najpierw zajechali mu drogę a później uderzali w samochód, próbując w ten sposób zmusić przewożone przez niego osoby do wyjścia z auta. Dzięki szybkiej reakcji kierowcy i podjęciu przez niego decyzji, żeby pomimo zblokowania dogi próbować odjechać z miejsca zdarzenia, nie doszło do kontaktu z pasażerami. Kierowca odjechał, wykorzystując niewielką lukę pomiędzy blokującym go pojazdem a barierami ochronnymi.

Reakcja policjantów była natychmiastowa. Dyżurny na miejsce wysłał patrole, a o zdarzeniu poinformował sąsiednie powiaty przekazując najistotniejsze informacje o sprawcach zdarzenia. Z zebranych przez policjantów informacji wynikało, że zamaskowani mężczyźni zaatakowali grupę kibiców żużlowych, którzy wracali po meczu z Gorzowa Wlkp. W wyniku ich ataku, uszkodzony został pojazd. Właściciel oszacował straty na ok. 10 tys. zł. Policjanci przeprowadzili oględziny uszkodzonego pojazdu i miejsca zdarzenia oraz przesłuchali świadków. Praca międzyrzeckich policjantów była prowadzona wielotorowo. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zabezpieczyli miejsce zdarzenia, prowadzone były czynności procesowe, trwały przesłuchania i zbierano materiał dowodowy, a w tym samym czasie policjanci z Wydziału Kryminalnego zbierali informacje i prowadzili działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców.

Do pierwszych zatrzymań agresywnych napastników doszło już następnego dnia. W efekcie swoich działań Międzyrzeccy policjanci ustalili i zatrzymali pięciu młodych mężczyzn w wieku od 16 do 18 lat. W ich mieszkaniach zabezpieczyli kominiarki. Mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia oraz zmuszania do określonego zachowania i usiłowania pobicia, za co kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności. Jeden z napastników, z uwagi na swój wiek, za przestępstwa odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.  Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, Sąd aresztował mężczyzn, jednego z nich na okres trzech miesięcy, natomiast trzech na okres jednego miesiąca.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • Jeden z zatrzymanych
  • Policjant zakłada kajdanki jednemu z zatrzymanych
  • Jeden z zatrzymanych z polcjantami
  • Policjanci zatrzymali pięciu pseudokibiców
  • Policjanci zatrzymali pięciu pseudokibiców
  • Policjanci zatrzymali pięciu pseudokibiców

Film Policjanci zatrzymali pięciu pseudokibiców

Pobierz plik Policjanci zatrzymali pięciu pseudokibiców (format mp4 - rozmiar 12.6 MB)

Powrót na górę strony