Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywi policjanci zatrzymani chwilę po oszustwie

Data publikacji 23.09.2016

Kryminalni z KWP w Lublinie zatrzymali 2 osoby, które wyłudziły pieniądze metodą na tzw. policjanta. Okazały się nimi 22-letnia mieszkanka gminy Spiczyn i 19-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna wyłudził 35 tys. zł od 67-letniej mieszkanki Lublina podając się za "komisarza Tomasza". Następnie całą kwotę pod jednym ze sklepów w Lublinie przekazał 22-letniej wspólniczce. Za oszustwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, 22.09.br., do 67-letniej mieszkanki Lublina zadzwonił mężczyzna i przedstawił się jako "komisarz Tomasz". Poinformował ją o szeroko zakrojonej akcji łapania oszustów pracujących w banku. Kobieta zgodziła się na pomoc w ich schwytaniu. Zgodnie z instrukcją udała się swoim samochodem do dwóch placówek bankowych i wypłaciła łącznie 35 tys. zł. Po wypłacie pieniędzy udała się w umówione miejsce i czekała na "funkcjonariusza" w swoim samochodzie, na jednym z parkingów. Chwilę później podszedł do niej mężczyzna, któremu bez słowa przekazała pieniądze.

Kryminalni z  KWP w Lublinie  pod jednym ze sklepów w Lublinie zatrzymali „fałszywego komisarza” chwilę po tym, jak przekazał  wyłudzoną gotówkę swojej wspólniczce. Okazała się nią  22-letnia mieszkanka gminy Spiczyn. W trakcie zatrzymania policjanci odzyskali całą kwotę.

Obydwoje trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj 19-latek i 22-latka zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ z wnioskiem o zastosowanie  tymczasowego aresztu. Za oszustwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i przypominamy. Oszuści często podają się również za członków rodziny, pracowników różnych firm i instytucji, a także i za policjantów. Przekazują informację o rzekomym zatrzymaniu kogoś z rodziny, oferują pomoc w trakcie prowadzonego postępowania. Pamiętajmy o tym, że w żadnym przypadku funkcjonariusz Policji nie może żądać, ani przyjmować pieniędzy za korzystne zakończenie sprawy. W przypadku podobnych sytuacji należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką Policji.

Przypominamy o kampanii „Nie daj się oszukać - Oszustom Stop!" .W trosce o mieszkańców regionu przygotowaliśmy spot telewizyjny zrealizowany przez TVP 3 Lublin oraz spoty radiowe przygotowane przez katolicką rozgłośnię „Radia eR”. Najwięcej wiadomości nasi seniorzy czerpią  bowiem za sprawą informacji i materiałów prezentowanych przez telewizję publiczną. Nagłaśniane przez media zdarzenia, emitowane spoty profilaktyczne mają ogromny wpływ na wzrost świadomości mieszkańców województwa.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony