Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież BMW

Data publikacji 23.09.2016

Starogardzcy kryminalni zatrzymali 37-latka podejrzanego o kradzież samochodu marki BMW o wartości 90 tys. zł. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a policjanci odzyskali skradzione na terenie Niemiec auto. Mieszkaniec powiatu starogardzkiego usłyszał zarzuty. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego na jednej z prywatnych posesji zabezpieczyli auto marki BMW warte 90 tys. zł. Jak ustalili interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze, samochód został skradziony dzień wcześniej na terenie Niemiec. W czasie oględzin okazało się, że pojazd posiada uszkodzony zamek w drzwiach po stronie kierowcy. Policyjny technik podczas prowadzonych oględin zabezpieczył pozostawione przez złodzieja ślady.

W związku ze sprawą kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do BMW i kradzież tego auta. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu malborskiego. W chwili zatrzymania mężczyzna posiadał w plecaku zawiniątko z białym proszkiem. Badanie testerem wykazało, że była to amfetamina.

Mężczyzna został przekonwojowany do miejscowej komendy, gdzie funkcjonariusze osadzili go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. 37-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Wczoraj sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące.

Odzyskane przez starogardzkich kryminalnych BMW w najbliższym czasie wróci do swojego właściciela. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
Powrót na górę strony
Polska Policja