Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 71-latki, która zaginęła na grzybach

Data publikacji 23.09.2016

Blisko dwie godziny trwała akcja poszukiwawcza 71-latki, która wczoraj rano (22.09) wraz ze znajomymi wybrała się do lasu na grzyby. Zmęczoną, ale całą i zdrową odnaleziono w rejonie przystanku autobusowego niedaleko miejscowości Pikły, na terenie gminy Rajgród.

Wczoraj (22.09), około godziny 11.30 oficer dyżurny grajewskiej Policji został poinformowany o zaginięciu 71-letniej kobiety. Jak ustalili policjanci mieszkanka gminy Rajgród w godzinach porannych wyszła ze znajomymi na grzyby do lasu w rejonie miejscowości Stoczek. W pewnym momencie osoby, które towarzyszyły kobiecie, straciły z nią kontakt.

Około godziny 11.30 rodzina 71-latki zgłosiła jej zaginięcie. Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w której udział wzięli policjanci z grajewskiej komendy w tym także przewodnik z psem służbowym oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Rajgrodzie oraz Mieczach. Do poszukiwań włączyli się również strażnicy leśni.

Przez blisko 2 godziny strażacy i policjanci przeczesywali krok po kroku teren leśny. Po godzinie 14.00 kobietę odnalazł strażnik leśny w rejonie przystanku autobusowego przy drodze K61 nieopodal miejscowości Pikły, a następnie przekazał mundurowym. Kobieta czuła się dobrze, nie potrzebowała pomocy lekarskiej. Z jej relacji wynikało, że straciła orientację w lesie i poszła w złym kierunku.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę, zwłaszcza jeżeli do lasu wybierają się samotnie osoby starsze, mające problemy ze zdrowiem. Radzimy także zabrać ze sobą dobrze naładowany telefon komórkowy i poinformować o takim zamiarze najbliższych, co pozwoli na szybsze odnalezienie osoby w przypadku jej zaginięcia.

Ważne też, by zapamiętywać punkty odniesienia, albo nawet oznaczać je tak, aby znaleźć drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyliśmy. Jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od swoich pojazdów, przystanków, czy stacji kolejowych. Nie należy też wybierać się do lasu po zmierzchu. A jeśli nasi znajomi lub bliscy zabłądzili w lesie, nie zwlekając  poinformujmy o tym fakcie miejscową Policję.

KWP Białystok / ig

Powrót na górę strony