Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dotychczas pomagała innym, teraz sama potrzebuje pomocy

Data publikacji 27.09.2016

Mł. asp. Kinga Szweda swoje życie związała ze służbą w Policji w 2006 r. Policjantka na co dzień zajmuje się problemami najmłodszych, pracuje w zespole do spraw nieletnich. Dotychczas pomagała innym, teraz sama potrzebuje pomocy.

Kinga jest uśmiechniętą i pogodną 30-letnią dziewczyną, a przy tym policjantką i sportowcem, który na swoim koncie ma liczne sukcesy. Mł. asp. Kinga Szweda, tucholanka, to Wicemistrzyni Świata i Mistrzyni Europy w fitness sylwetkowym.

Niestety ok. 2 miesięcy temu usłyszała diagnozę: zaawansowane stadium nieoperacyjnego raka żołądka. Od tej pory jej życie toczy się głównie w szpitalach. Ostatnio usłyszała, że powinna rozważyć pobyt w hospicjum... Parę dni temu pojawiła się nadzieja na odzyskanie zdrowia. Klinika w Niemczech podjęła się leczenia Kingi. Jak do tej pory, dzięki ogromnemu wsparciu darczyńców, tylko w ciągu jednego dnia udało się zebrać ponad 60 tys. złotych na pierwszy etap leczenia. Niestety, nadal potrzebne są fundusze na kolejne serie terapii policjantki. Trwa akcja zbierania środków, w którą włączyli się także policjanci i kierownictwo policji.

W zbiórkę zaangażowała się też Fundacja "Forani". Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć finansowo akcję, zapraszamy do odwiedzenia strony: https://zrzutka.pl/kinga

(KWP w Bydgoszczy / ms)

  • Kinga Szweda
  • Kinga Szweda
Powrót na górę strony