Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali przywłaszczony samochód o wartości 250 tys. złotych

Data publikacji 27.09.2016

Oławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie mienia. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze odzyskali też przywłaszczony samochód marki BMW o wartości 250 tys. złotych. O dalszym losie mężczyzny, któremu grozić teraz może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, zdecyduje sąd.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komendy powiatowej w Oławie, w wyniku prowadzonych działań uzyskali informację na temat przywłaszczonego samochodu marki BMW, którego wartość szacuje się na kwotę około 250 tys. złotych.

Jak wynika z ustaleń poczynionych przez funkcjonariuszy, sprawcą przywłaszczenia był 49-letni mieszkaniec Oławy. W efekcie dalszych działań mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli też przywłaszczony przez niego samochód. Odzyskane auto już wróciło do właściciela.

W toku prowadzonych czynności procesowych ustalono, że mężczyzna nie spłacał rat leasingu. Mimo wezwań, nie oddał też auta. Przypomnijmy, że za przywłaszczenie mienia, w świetle obowiązujących przepisów, grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

KWP Wrocław / ew

Powrót na górę strony