Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany przez INTERPOL, zatrzymany przez dzielnicowych

Data publikacji 27.09.2016

Zielonogórscy dzielnicowi z Komisariatu Policji I zatrzymali w swoim rejonie mężczyznę, który był poszukiwany 7 listami gończymi, m.in. przez INTERPOL. Dzięki ich czujności poszukiwany 32-latek trafił już do aresztu.

Dzielnicowi w ramach swoich zadań, zgodnie z przepisami sporządzają co pół roku „Plan działań priorytetowych dzielnicowego”, w którym zawierają informacje dotyczące planowanych działań w miejscach wymagających szczególnego nadzoru dzielnicowego. Jeden z dzielnicowych ujął w swoim półrocznym planie m.in. rejon osiedla przy ul. Władysława IV i to właśnie tam udał się po rozpoczęciu służby wraz z partnerką z patrolu.

Uwagę dzielnicowych zwrócili dwaj mężczyźni, którzy przed godz. 23 przebywali w rejonie placu zabaw na osiedlu. Policjanci postanowili sprawdzić, kim są mężczyźni. Podczas legitymowania okazało się, że jeden z nich, 32-letni Sławomir S., mieszkaniec jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego, jest poszukiwany od 2013 roku. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło, że mężczyzna ma 10 podstaw poszukiwawczych ,w tym aż 7 listów gończych. Mężczyzna był poszukiwany m.in. przez INTERPOL do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże i paserstwo.  32-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań, a stamtąd wprost do aresztu.

(KWP Gorzów Wlkp. / ew)

Powrót na górę strony
Polska Policja