Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 28.09.2016

Mężczyzna z blisko 3,5 promilami alkoholu w organizmie został zatrzymany w miejscowości Błogoszcz, gdy ten kierował samochodem. Dalszą jazdę uniemożliwił mu policjant, nie będący wtedy na służbie.

Wczoraj, 27.09.br., policjant pracujący na co dzień w Komisariacie Policji w Mordach jadąc prywatnym samochodem na trasie Golice - Błogoszcz zwrócił uwagę na kierującego oplem astra. Sposób jazdy i zachowanie wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka. Policjant o swoich podejrzeniach powiadomił dyżurnego siedleckiej komendy, a następnie w bezpiecznym miejscu zablokował drogę kierującemu oplem zmuszając go do zatrzymania. Policjant odebrał kierującemu kluczyli uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę.

Przybyły na miejsce patrol policji zbadał kierującego na zawartość alkoholu. Urządzenie wskazało, że nieodpowiedzialny 38-latek miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu siedleckiego już stracił prawo jazy, a za swój czyn odpowie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony