Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano sprawców brutalnego napadu rabunkowego na kobietę w Nowej Hucie

Data publikacji 29.09.2016

Krakowscy policjanci zatrzymali trzy osoby, mające związek z brutalnym napadem na kobietę. Poszkodowana została uderzona w twarz po czym skradziono jej torbę z zawartością kilkudziesięciu tysięcy złotych, wypłaconych wcześniej z banku. Jeden z zatrzymanych został już tymczasowo aresztowany.

Na początku września 2016 r., w godzinach przedpołudniowych, na parkingu jednego z krakowskich hipermarketów doszło do napadu rabunkowego na 41-letnią mieszkankę Krakowa. Kobieta przyjechała na parking, aby spotkać się z przyjaciółką i pokazać jej nowo zakupiony samochód. Wcześniej była w banku skąd pobrała kilkadziesiąt tysięcy złotych na pensje dla pracowników firmy jej męża. Nagle na parkingu na tył jej nowego samochodu najechało inne auto osobowe, w którym siedziało dwóch mężczyzn. Kierujący golfem podszedł do samochodu kobiety, ale zamiast wyjaśnić całe zajście, nagle sięgnął za siedzenie kierowcy i wyciągnął stamtąd torebkę kobiety. Jak się okazało, miała w niej oprócz dokumentów także wypłacone z banku kilkadziesiąt tysięcy złotych. Po kradzieży mężczyzna błyskawicznie wrócił do swojego samochodu. Kobieta próbowała odebrać swoją własność, ale napastnik uderzył ją pięścią w twarz w wyniku czego kobieta upadła uderzając głową o chodnikową kostkę brukową. Na szczęście świadkowie tego zdarzenia szybko wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało poszkodowaną do szpitala. Sprawcy napadu natomiast błyskawicznie odjechali zabierając łup.

Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie rozpoczęli intensywną pracę w celu ustalenia i zatrzymania sprawców. Zaraz po napadzie zabezpieczono monitoring  zarówno z parkingu, na którym doszło do napadu na kobietę,  jak również z dróg dojazdowych. Wszystko wskazywało na to, że napastnicy doskonale znali rozkład dnia poszkodowanej, jak również wiedzieli, że będzie miała przy sobie tak dużą ilość gotówki. W wyniku analizy zabezpieczonych  dowodów wytypowano sprawców tego napadu.

26 września  br. policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali  trzech  mężczyzn - dwóch 41-latków i jednego 42-latka, którzy mieli związek z napadem. Jeden z zatrzymanych, mieszkaniec  Nowej Huty, usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące, dwóch pozostałych odpowie za pomocnictwo w kradzieży i będzie podpisywało listę osób dozorowanych.

Policjanci ustalają ewentualny udział w tym przestępstwie także innych osób.

(KWP w Krakowie / mw)

Film Zatrzymano sprawców brutalnego napadu rabunkowego na kobietę w Nowej Hucie

Pobierz plik Zatrzymano sprawców brutalnego napadu rabunkowego na kobietę w Nowej Hucie (format mp4 - rozmiar 3.42 MB)

Powrót na górę strony